Interaktivní centrum popularizace, propagace a medializace vědy a výzkumu, které se nachází v prostorách pavilonu D v areálu brněnského výstaviště. Pavilon byl dokončen v roce 1973 (arch. Zdeněk Denk) s hlavním vstupem orientovaným do areálu výstaviště jako součást urbanistické struktury pavilonů, postupně budovaných podél ulice Křížkovského. Původní kvádr vstupní haly ze strany výstaviště byl přeměněn na součást expozice – Science Theatre a nový vstup – amoeba, která je zároveň charakteristickým prvkem nového využití objektu, vznikl na protilehlé straně.
Společně s přístřeškem u zastávky autobusu je vstupní amoeba výrazově postavena do kontrastu s původním strohým výrazem pavilonu a tvoří orientační bod pro nový vstup do VIDA! Science Centra. Jejich organická forma je tvořena ocelovou konstrukcí s plechovými šablonami na vnitřním plášti a klasickým klempířským oplechováním z vnějšku. Vlastní pavilon byl naopak rekonstruován s respektem k původnímu charakteru všech konstrukcí (prostorová příhradovina střechy na 8 mohutných sloupech), a to včetně kompletně nového obvodového pláště, osazeného na původní ocelové konstrukci pláště.
Na ploše téměř 5000 m² se nachází přes 150 interaktivních exponátů (např. oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, zemětřesná deska, model srdce v nadživotní velikosti). Stálá expozice je rozdělena do 4 základních oblastí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V každé z těchto oblastí jsou přítomní tzv. vidátoři – lektoři, průvodci, kteří mají na starost vědecké pokusy a pomoc při obsluze exponátů. Doprovodný program zahrnuje představení s vědeckými pokusy a speciální programy pro školy i veřejnost.
Webové stránky samotného VIDA centra naleznete na tomto odkazu https://vida.cz/