Novostavba bytového objektu pro hostující profesory, doktorandy a zahraniční studenty se nachází v širším centru města Brna. Objekt o 10 nadzemních a 1 podzemním podlaží obsahuje 68 bytových jednotek a 82 parkovacích stání ve dvou spodních podlažích a dalších 9 na terénu. V rámci služeb je v objektu 24 hodinová recepce a střešní zahrada ve 2. NP.
Architektonická studie, projektová dokumentace, pasportizace a povolení demolice stávajícího objektu.
Nadstavba administrativní budovy společnosti Kooperativa v areálu Unigea v Brně-Modřicích.
Kompletní projektová dokumentace a autorský dozor.
Firma VELUX již 80 let vyrábí střešní okna, působí ve 40 zemích a zaměstnává 9,5 tis. zaměstnanců. Její centrála v ČR se nachází v Brně a výrobní a skladovací zázemí ve Vyškově.
Po úspěšně zvládnutém projektu novostavby administrativního a školicího centra v Brně, zpracovala K4 kompletní projektovou dokumentaci, zajistila inženýrskou činnost a autorský dozor v obou etapách výstavby administrativně-výrobního a skladovacího areálu firmy VELUX ve Vyškově.
Rozšíření obchodního centra Olympia v Plzni o dvě budovy s celkovou podlahovou plochou cca 8500 m², včetně kompletní infrastruktury pro oba objekty a související výstavby obchodního domu KIKA. Úspěšná spolupráce projekčního týmu a týmu projektového řízení. Dokumentace pro stavební řízení a prováděcí projekt spojený s tendrovou dokumentací, projektové řízení.
Bytový komplex ve tvaru písmene U s komerčními prostory. Jedná se o moderní bydlení, kde jsou využity kovové prvky, nadčasové řešení teras a exteriéru. V přízemí jsou komerční prostory, garážová stání a dostatečné množství parkovacích míst u domu.
Brněnské sídliště Lesná vznikalo na přelomu 60. a 70. let minulého století. Architekti, kteří ho projektovali, čerpali inspiraci v dalekém Finsku. Na tehdejší dobu tak vzniklo v našich podmínkách poměrně ojedinělé sídliště.
Mezi panelovými domy byly v zeleni zasazeny objekty pro občanskou vybavenost. Ty však se změnou doby ztratily svoji funkčnost a začaly zůstávat prázdné, nevyužívané. Obchody a další služby se přesunuly jinam. Vznikla tak myšlenka využít stávající objekt, zachovat v něm prostor pro obchod a doplnit ho o bydlení.
Na rozdíl od okolních nástaveb na panelových bytových domech a přistavovaných balkonech ve stylu často mezi lidmi označovaném jako "podnikatelské baroko", zvolil architekt pro nový objekt strohou, čistou architekturu. Díky tomu dům citlivě zapadá do stávající zeleně. V projektu byly částečně využity stávající nosné konstrukce a doplnili je tří podlažní nástavba a šesti podlažní přístavba.
Architektonický koncept návrhu je založen na rozdělení objektu na jižní a severní trakt. Ty jsou vzájemně propojeny otevřenou komunikační galerií, která prochází vertikálně přes všechna navrhovaná podlaží. Severní trakt je dále rozdělen vynecháním jednoho šesti metrového modulu na dvě části. Toto řešení výrazně akcentuje schodiště, jež tímto prostorem prochází. Na východní fasádě je na galerii napojen solitérní objekt vertikálního charakteru – „věž“, který tvoří výraznou dominantu ze strany hlavního příjezdu. Zde je také hlavní schodiště s výtahem propojující všechna podlaží.
Na střeše budovy jsou umístěny v pravidelném rastru nástavby s terasami, patřící k bytům ve čtvrtém podlaží. Tyto nástavby svým rytmem, ale i odlišným materiálovým výrazem zjemňují relativně strohý charakter celého objektu.
Při návrhu hmoty domu a dispozičního řešení jednotlivých podlaží musel být brán zřetel na dostatečné oslunění a osvětlení plochy bytů.
V Polyfunkčním domě Lučina vzniklo 49 bytů a 18 jednotek pro integrovanou funkci bydlení. V prvním nadzemním podlaží severního traktu je navíc prostor pro dvě komerční jednotky. V podzemí severního traktu je hromadná garáž s 36 stáními, v podzemí přístavby jsou tři jednotlivé garáže a další parkovací stání jsou provedena ze severní a východní strany domu. Ve dvou podlažích jižního křídla, využívající prostor původního objektu, jsou situovány jednotky pro integrovanou funkci bydlení, které umožňují i případné bezbariérové bydlení.
V nástavbě 2.NP až 4.NP severního a jižního traktu a celém prostoru nově přistavěné věže – 6.NP, je vybudováno celkem 49 bytů o velikosti 42,7 m² až 164,6 m² podlahové plochy. Z tohoto počtu je 17 bytů provedeno jako mezonetové, využívající prostor nástaveb 4.NP severního a jižního traktu.
Přístup do bytů je z galerií, které jsou situované do atria mezi severním a jižním traktem, napojené na dvě schodiště. Tak vzniknul bytový dům, který je v našich podmínkách neobvyklý. Díky galerii s pavlačemi, odkud jsou vstupy do jednotlivých bytů, se budou jejich obyvatelé zcela určitě potkávat. Navíc velkými okny ze svých kuchyní, jež jsou směřovány také dovnitř "atria", si vidí – jak se říká – až do talíře. Anonymita jako v klasickém paneláku, kde lidé vystoupí z výtahu a z tmavé chodby zmizí za dveřmi, tak vzala za své.
Zpracování kompletní projektové dokumentace, inženýrská činnost a autorský dozor.
V době výstavby se stala Galerie Vaňkovka největší obchodní a společenské centrum na Moravě.
Galerie Vaňkovka byla postavena v areálu bývalé strojírenské továrny Vaňkovka z 19. století na ploše o rozloze 28 800 m². Nachází se na okraji historického centra Brna mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Do novostavby Galerie Vaňkovka byly začleněny i dvě části staré továrny a řada fasád je z pálených cihel typických právě pro staré průmyslové haly.
K4 provedla zpracování kompletní dokumentace pro provedení stavby a dokumentace skutečného provedení, její pracovníci dále vykonávali autorský dozor a zajištění kolaudace, stavební management a technický dozor investora.
Brněnská Vaňkovka má v současné době více než 130 specializovaných obchodů, kaváren a restaurací a zaměstnává okolo 1000 lidí. Investorem a provozovatelem centra je společnost ECE Project Management Praha s.r.o.
Více podrobných informací o obchodním centru včetně otevírací doby najdete na jeho webových stránkách www.galerie-vankovka.cz
Novostavba obchodního a společenského centra na okraji Olomouce s prodejní plochou 32 000 m². Díky pokrokové architektonické koncepci, která se radikálně liší od uniformních staveb nových nákupních středisek v Čechách a na Moravě, se stalo olomoucké centrum jedinečným projektem, který byl oceněn druhým místem v prestižní české soutěži „Nejlepší z realit“. Namísto typické krabicové stavby nákupního centra vytvořili architekti komplex připomínající venkovskou usedlost s větrným mlýnem a sýpkou, která reflektuje místní identitu, historii a tradici. Řešení vnitřních prostor se nese v duchu světla a slunce jako symbolů životadárného pramene pro zdejší zemědělce.
Zpracování architektonicko-stavebního řešení dokumentace pro stavební povolení, dále zpracování realizační projektové dokumentace a autorský dozor, spolupráce s architektonickým studiem T+T Design.
Webové stránky obchodního centra jsou https://www.olympiaolomouc.cz/
Rekonstrukce a dostavba jednoho ze dvou původních objektů tzv. „Americké domoviny“.
Původní historizující forma s mansardovou střechou nahrazena „soudobým“ výrazem. Hlavní stavební zásahy spočívaly ve vybourání původního vnitřního schodiště, přístavba zadního komunikačního traktu se schodištěm a výtahem, dostavba posledního ustupujícího podlaží a dostavba zasedačky na „křivých červených nohách“.
Materiálové řešení odlišuje původní hmotu (bílá omítka) a přístavby (obklad tmavošedým Cembonitem a pohledový beton v interiéru). Charakteristický výrazový prvek fasády je stínění, textilní markýzolety na původní hmotě a hliníkové žaluzie na velkých prosklených plochách dostaveb.
Funkční náplň – přízemí, bufet, planografie, archiv a technické zázemí, ostatní patra, projekční kancelář, administrativa, kapacita cca 70 osob.
Zpracování architektonické studie, kompletní projektové dokumentace, inženýrská činnost a stavební management.
Víceúčelová sportovní hala s bazénem, kuželnou a restaurací. Zpracování kompletní projektové dokumentace, inženýrská činnost a autorský dozor projektanta pro investora město Bystřice nad Pernštejnem.