Interaktivní centrum popularizace, propagace a medializace vědy a výzkumu, které se nachází v prostorách pavilonu D v areálu brněnského výstaviště. Pavilon byl dokončen v roce 1973 (arch. Zdeněk Denk) s hlavním vstupem orientovaným do areálu výstaviště jako součást urbanistické struktury pavilonů, postupně budovaných podél ulice Křížkovského. Původní kvádr vstupní haly ze strany výstaviště byl přeměněn na součást expozice – Science Theatre a nový vstup – amoeba, která je zároveň charakteristickým prvkem nového využití objektu, vznikl na protilehlé straně.
Společně s přístřeškem u zastávky autobusu je vstupní amoeba výrazově postavena do kontrastu s původním strohým výrazem pavilonu a tvoří orientační bod pro nový vstup do VIDA! Science Centra. Jejich organická forma je tvořena ocelovou konstrukcí s plechovými šablonami na vnitřním plášti a klasickým klempířským oplechováním z vnějšku. Vlastní pavilon byl naopak rekonstruován s respektem k původnímu charakteru všech konstrukcí (prostorová příhradovina střechy na 8 mohutných sloupech), a to včetně kompletně nového obvodového pláště, osazeného na původní ocelové konstrukci pláště.
Na ploše téměř 5000 m² se nachází přes 150 interaktivních exponátů (např. oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, zemětřesná deska, model srdce v nadživotní velikosti). Stálá expozice je rozdělena do 4 základních oblastí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V každé z těchto oblastí jsou přítomní tzv. vidátoři – lektoři, průvodci, kteří mají na starost vědecké pokusy a pomoc při obsluze exponátů. Doprovodný program zahrnuje představení s vědeckými pokusy a speciální programy pro školy i veřejnost.
Webové stránky samotného VIDA centra naleznete na tomto odkazu https://vida.cz/
Rekonstrukce památkově chráněné budovy, funkcionalistické vily Stiassni. Vila Stiassni byla postavena v roce 1930 podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera. Takzvaná Vládní vila byla zrekonstruována v letech 2012 až 2014.
Samostatnou částí tohoto projektu byla novostavba národního metodického centra obnovy památek architektury 20. století (COPA) se zaměřením na 20. až 40. léta minulého století. Společnost K4 a.s. se na této realizaci podílela výkonem technického dozoru stavebníka a koordinací BOZP.
Výstavba centra CEITEC (Central European Institute of Technology – Středoevropský technologický institut) v Brně Pod Palackého vrchem.
Komplex sestává ze čtyř pavilonových objektů, rozdělených dle jednotlivých oborů aplikovaného výzkumu, vyžadující především odborná pracoviště, laboratoře a specializované prostory, na čtyři základní sekce. Řešené území o celkové výměře 32 tis. m², celková zastavěná plocha objektů 6,2 tis. m², celková podlažní plocha objektů 16,7 tis. m².
Zastupování investora při přípravě a výstavbě, výkon komplexní investorsko-inženýrské činnosti – supervize projektových prací, technický dozor objednatele a koordinátor BOZP.
Rozšíření stávajícího areálu investora – novostavba skladové haly 800 m² a 5 podlažní administrativní budovy včetně související infrastruktury.
V objektu se nachází 12 bytových jednotek ve třech nadzemních podlažích. V podzemním podlaží je umístěno 9 parkovacích stání pro obyvatele domu a technické zázemí objektu.
Původní hotel byl otevřen roku 1982 a pojmenován je podle města v Bělorusku. Původní název měl být Hotel Krystal, narychlo se před otevřením rozhodlo, z důvodu partnerství města České Budějovice s městem Gomel v tehdejším Sovětském svazu, že hotel ponese jméno Gomel.
Hotel Gomel koupila v roce 1997 rodina Hartlova. V roce 2005 byla dokončena kompletní rekonstrukce celého hotelu. V roce 2007 jej Hartlovi prodali společnosti CPI Hotels. V únoru 2011 CPI Hotel Gomel uzavřela kvůli další kompletní rekonstrukci, která trvala 14 měsíců do dubna 2012, kdy byl hotel znovuotevřen ovšem pod novým názvem.
Čtyřhvězdičkový kongresový hotel skupiny Clarion se nachází nedaleko centra města na Pražské ulici. Má k dispozici 205 pokojů, většinou dvoulůžkových. Jeho budova je 71 m vysoká a má 17 podlaží, patří mezi 50 nejvyšších budov v České republice.
Webové stránky hotelu: www.clarioncongresshotelceskebudejovice.com/
Výstavba obchodního a zábavního centra s pronajímatelnou plochou 57 000 m², které je součástí první etapy projektu Nová Karolina Ostrava.
Objekt centra tvoří čtrnáct navzájem propojených kostek vložených do velké prosklené střechy o rozloze jednoho hektaru, která překrývá vnitřní atrium.
Architektonickou dominantu objektu tvoří tzv. dóm, 23 metrový monolit, který se zdvihá do výšky 45 metrů a díky svým impozantním rozměrům dává interiéru novou dimenzi prostoru a současně ráz honosné okázalosti i vzdušné uvolněnosti.
Obchodní a zábavní centrum je v úrovni třetího nadzemního podlaží propojeno moderní pěší lávkou s vlakovým a autobusovým nádražím.
Zpracování realizační dokumentace stavby, autorský dozor a dokumentace skutečného provedení pro generálního dodavatele stavby. Zakázka byla řízena manažery K4 a.s. systémem Project management.
Novostavba čtyřhvězdičkového hotelu s wellness a kongresovou částí. Kapacita hotelu 100 pokojů 6 apartmánů. Hotel je součástí projektu rozsáhlého lyžařského areálu Dolní Morava.
Na fasádách dominují lokální tradičně používané materiály. Kamenná podnož z lokálního kamene evokuje sokl horských chat. Dřevěný obklad obytné části je proveden z povrchově neupravených modřínových palubek. Postupné přirozené stárnutí obkladu umožní splynutí objektu s krásnou okolní přírodou.
Objekt tvoří dvě základní hmoty, kamenný sokl zázemí hotelu a dřevěné tří podlažní bloky hotelových pokojů. Tyto dva základní prvky odděluje bohatě prosklené vstupní patro, které umožňuje panoramatický výhled na krásné okolí. Tato část oba provozy komunikačně spojuje a zároveň akusticky odděluje.
Vstupní hala s recepcí je umístěna ve středu dispozice a rozděluje půdorys patra na levou část restaurací a pravou část zázemí. Tato hala je komunikačním středem celého hotelu. Prostřednictvím výtahů a hlavního schodiště je spojena se zázemím v nižších patrech i s ubytovací částí nad ní.
Hotelová restaurace nabízí nádherný výhled do okolí nejen z velké terasy, ale i přes celoprosklenou fasádu. Á la carte restaurace je koncipována jako chráněný intimní prostor, kde si návštěvník může vychutnat nabízené kulinářské speciality. Na recepci navazují kancelářské provozy managementu hotelu a prostorná hotelová lyžárna s přímým výstupem.
Součástí wellness světa je finská sauna, parní lázeň, kneippův chodník, vířivka a bazén, další možností je návštěva fitness nebo několik druhů masáží.
Společnost K4 a.s. vypracovala architektonickou studii, na kterou navázala kompletní projektovou dokumentací.
Na projektu byl pro koordinaci instalací TZB a 3D stavební model použit BIM software CadVent lindab. Díky tomu se veškeré změny v projektu zobrazily všem TZB profesím v reálném čase a mohly je reflektovat do svých částí projektu.
Odkaz na webové stránky hotelu www.hotel-dolnimorava.cz
Novostavba hobbymarketu Hornbach v Plzni na ulici U Prazdroje.
Realizační dokumentace pro generálního dodavatele stavby.